Odsjek snimanja, Akademija dramske umjetnosti Zagreb
Nastavnici

Dr. sc. Zlatan Gelb, docent
Masovne komunikacije, Kamerman u TV studiju

Otvori sve | Zatvori sve

Filmska i stručna bibliografija

Popis najznačajnijih radova

1972.

"Telefon" - režiser Mario Fanelli, TV drama

1973.

  • "Bistrooki" - režiser Višnja Lasta, TV serija za djecu
  • "Pali anđeo" - režiser Ivan Hetrich, TV drama
  • "Izjava" - režiser Mario Fanelli, TV drama
  • "Allegro con brio"- režiser Ivan Hetrich, TV drama

1974.

  • "TV magazin" - režiser Anton Marti, serija glazbeno - zabavnih emisija
  • "Videofon" - režiser Anton Marti, serija glazbeno - zabavnih emisija
  • "Novogodišnji program" - režiser Anton Marti

1975.

  • "Zlatni mladić" - režiser Vladimir Gerić, TV serija
  • "Zec" - režiser Branko Ivanda, TV drama
  • "Vrijeme za bajku" režiser Višnja Lasta, TV serija za djecu
  • "Morski konjić" - režiser Ivan Hetrich, dječja TV igra
  • "Novogodišnji program" - režiser Anton Marti

1976.

  • "Dva sanduka dinamita"- režiser Mario Fanelli, TV drama
  • "Novogodišnji program" - režiser Anton Marti

1977.

  • "Melodije Istre i Kvarnera"
  • "Zlatne žice Slavonije" - režiser Anton Marti, TV prijenos
  • "Zagrebfest" - režiser Anton Marti, TV prijenos
  • "Splitski festival" - režiser Anton Marti, TV prijenos
  • "Opatijski festival" - režiser Anton Marti, TV prijenos

1979.

  • "Pave i njegove samice" - režiser Mladen Cesarec, TV film
  • "Novogodišnji program" - režiser Anton Marti

1980.

  • "Odabrani trenutak"- režiser Mladen Raukar, glazbena serija - oko 3000 emisija
  •  "Ujak Vanja" - režiser Vladimir Gerić, TV drama
  •  "Novogodišnji program" - režiser Anton Marti

1981.

  • "Svjetla pozornice - Michel Legrand" - režiser Anton Marti
  • "Svjetla pozornice - Burt Bacharach" - režiser Anton Marti
  • "Svjetla pozornice - Cole Porter" - režiser Anton Marti
  • "Svjetla pozornice - George Gershwin" - režiser Anton Marti
  • "Svjetla pozornice - Rodgers & Hammerstein - režiser Anton Marti
  • "Novogodišnji program" - režiser Anton Marti

1982.

  • "Tamburaši" - režiser Mario Fanelli, TV drama
  • "Novogodišnji program" - režiser Anton Marti

1983.

  • "Ifigenija na Aulidi" - režiser Tomislav Radić, TV drama
  • "Novogodišnji program" - režiser Anton Marti

1984.

  • "Aida" - režiser Branko Ivanda, TV prijenos
  • "Novogodišnji program" - režiser Anton Marti

1985.

"Ivo Pogorelić - pet godina poslije - režiser Eduard Galić

"Figarov pir" - režiser Branko Ivanda, TV prijenos

1987.

  • "Svila, Škare" - režiser Eduard Galić, TV drama
  • "Rajnino zlato" - režiser Nenad Puhovski, TV prijenos
  • "Univerzijada" - režiser Davorin Bošnjak, TV prijenos
  • "Novogodišnji program" - režiser Anton Marti

1989.

  • "Buža" - režiser Vanča Kljaković, TV drama
  • "Nedeljno prijepodne" - režiser Želimir Mesarić, TV serija za djecu

1990.

  • "Ustani Bane" - režiser Radovan Grahovac, video kazeta
  •  "Nikola Šubić Zrinjski" - režiser Petar Šarčević, video kazeta
  • "Spomenik Banu Josipu Jelačiću" - režiser Egon Šoštarić, TV prijenos

1991.

  •  "Spli'ski akvarel" - režiser Ivan Miladinov, video kazeta
  • "Stepinčeva katedrala" - režiser Petar Radović, video kazeta

1994.

  • "Peta simfonija L.v. Beethovena" - režiser Mladen Raukar, TV prijenos
  • "Čuvari vremena - Oktavijan Miletić" - režiser Mladen Šimunov
  • "Čuvari vremena - Aleksandar Gerasimov" - režiser Mladen Šimunov

1995.

  • "Otvaranje 41, Splitskog ljeta" - režiser Dražen Sirišćević, TV prijenos
  • "Otvaranje Dubrovačkih ljetnih igara" - režiser Danko Volarić, TV prijenos
  • "Čuvari vremena - Ante Babaja" - režiser Mladen Šimunov
  • "Čuvari vremena - Branko Belan" - režiser Mladen Šimunov

1995. - 1998.

  • Snimatelj u svjetskom projektu "Survivors of the Shoah - Visual History Foundation" kojeg je osnovao i kojem predsjedava Steven Spielberg.

1996.

  • "Čuvari vremena - Branko Marjanović" - režiser Mladen Šimunov
  • "Otvaranje Dubrovačkih ljetnih igara" - režiser Danko Volarić, TV prijenos

1997.

  • "Komorna Filharmonija Salzburg" - režiser Mladen Raukar, TV prijenos
  • "Zagrebački omladinski komorni orkestra" - režiser Miljenko Bukovčan, TV prijenos
  • "Mali raspjevani Dubrovnik" - režiser Stjepan Hoti, TV prijenos
  • "Otvaranje Dubrovačkih ljetnih igara" - režiser Danko Volarić, TV prijenos

1998.

  • "Otvaranje Dubrovačkih ljetnih igara" - režiser Danko Volarić, TV prijenos
  • "28. Varaždinske barokne večeri" - režiser Branko Ivanda, TV prijenos
  • "Hebrejska obredna glazba" - režiser Bruno Gamulin

1999.

  • "Vrijeme je za jazz" - režiser Darko Vernić
  • "Pjesme Podravine i Podravlja" - režiser Egon Šoštarić, TV prijenos
  • "Lijepom našom" - režiser Zdravko Bilandžija, TV serija
  • "Otvaranje Dubrovačkih ljetnih igara" - režiser Danko Volarić, TV prijenos
  • "29. Varaždinske večeri" - režiser Branko Ivanda, TV prijenos
  • "Trnoružica" - režiser Zvonimir Ilijić

2000.

  • "Traviata" - režiser Tihomir Žarn, TV prijenos
  • "Srednjevjekovna glazba Mediterana" - režiser Nikola Ivanda, TV prijenos
  • "Koncert Simfonijskog i plesnog orkestra HRT-a" - režiser Vlado Božićević,  TV prijenos
  • "Izraelska filharmonija u Zagrebu" - režiser Dražen Sirišćević, TV prijenos
  • "Otvaranje Dubrovačkih ljetnih igara" - režiser Danko Volarić, TV prijenos
  • "30. Varaždinske barokne večeri" - režiser Eduard Galić, TV prijenos
  • "Ernani" - režiser Dražen Sirišćević, TV prijenos
  • "Milko Kelemen - Concerto 2000" - režiser Zvonko Ilijić, TV prijenos

2001.

  • "Podunavske Švabe" - režiser Walter Raming, serija za televizijsku postaju 3SAT
  • "Pozdrav proljeću" - režiser Egon Šoštarić
  • "31. Varaždinske barokne večeri" - režiser Eduard Galić, TV prijenos
  • "Petja i vuk" - režiser Egon Šoštarić

2002.

  • "Škola Ino Mirković u Lisinskom" - režiser Zvonko Ilijić, TV prijenos
  • "B. Britten" - režiser Egon Šoštarić
  • "Večeri dalmatinske pjesme" - režiser Željko Belić
  • "25 godina saksofona" - režiser Zvonko Ilijić
  • "Dunja Vejzović u Lisinskom" - režiser Zvonko Ilijić, TV prijenos
  • "Doživjeti glazbu" - režiser Miljenko Bukovčan
  • "Gala koncert - Novogodišnje zvjezdice" - režiser Stjepan Hoti, TV prijenos

2003.

  • "Gala koncert - Novogodišnje zvjezdice" - režiser Stjepan Hoti, TV prijenos
  • "Evelyn Glennie - Shadow"- režiser Zvonko Ilijić, TV prijenos
  • "Milan Horvat i Zagrebačka Filharmonija" režiser Zvonko Ilijić, TV prijenos
  • "EPTA - Svetislav Stančić" - režiser Zvonko Ilijić, TV prijenos
  • "G. Mahler - II simfonija" - režiser Zvonko Ilijić, TV prijenos
  • "Simfonijski orkestar HRT" - režiser Zvonko Ilijić, TV prijenos
  • "33. Varaždinske barokne večeri" - režiser Miljenko Bukovčan, TV prijenos
  • "Crno bijelo u boji iz Dubrovnika" - režiser Tvrtko Grgić
  • "Vjekoslav Šutej i Zagrebačka Filharmonija" - režiser Zvonko Ilijić, TV prijenos
  • "Obljetnica K.D. Vatroslav Lisinski" - režiser Zvonko Ilijić, TV prijenos

2004.

  • "Alun Francis i Zagrebačka Filharmonija" - režiser Branko Ivanda, TV prijenos
  • "Ludwig Guettler i Simfonijski Orkestar HRT-a" - Režiser Zvonko Ilijić, TV prijenos
  • "L. Pavarotti u Puli" - režiser Stjepan Hoti, TV prijenos
  • "Otvaranje 51. Pula Film Festivala" - režiser Danko Volarić, TV prijenos
  • "Berislav Klobučar i Zagrebačka Filharmonija" - režiser Zvonko Ilijić, TV prijenos
  • "Branko Sepčić i Simfonijski Orkestar HRT-a" - režiser Branko Ivanda, TV prijenos

2005.

  • "Goldberg varijacije" - J. Rachlin f friends - režiser Zvonko Ilijić, TV prijenos

2006.

  • "Izraelska filharmonija u Lisinskom" - režiser Zvonko Ilijić, TV prijenos

Popis objavljenih stručnih radova

  • "Forme komuniciranja Židovske općine Zagreb" - Zbornik sa simpozija Trenutak hrvatske komunikacije - 1993.
  • "The communication in the small communities" - Patterns of Prejudice - 1993.
  • "Analiza vizualne komunikacije programa HTV-a" - Zbornik sa simpozija Trenutak hrvatske komunikacije - 1994.
  • "Analiza časopisa "Židov" obzirom na odnose Židova i Nežidova" - Zbornik sa simpozija Trenutak hrvatske komunikacije - 1995.
  • "Osvrt na prikaz odnosa Židova i Nežidova u časopisu "Židov" 1917 - 1918" - Medijska istraživanja br. 2 - 1995.
  • "The relations between Jews and non-Jews in the Periodical "The Jew" - Patterns of Prejudice - 1995.
  • "Film i televizija: sličnosti i razlike dva masovna medija" - Zbornik sa simpozija Trenutak hrvatske komunikacije - 1996.
  • "Film and Television: The similarity and disimilatity of the two Mass Media" - Research in Journalism - 1996.
  • "The Brief Overwiew of the Croatian Communication Situation - Printing Media, Radio, Film and Television" - Referat za godišnje skupštinu IAMCR -a u Oaxaca, Meksiko - 1997.
  • "Opsjednuto janje" - Zbornik sa simpozija Trenutak hrvatske komunikacije - 1997.